Hotele SPA w Egipcie

Egipt to mnogość egzotycznych krajobrazów, bujnej roślinności morskiej z koralową rafą na czele oraz bogate dziedzictwo wielowiekowej cywilizacji i starożytnej architektury. Od lat do Egiptu przybywają wczasowicze z niemal całego globu podziwiać wspaniałości dawnych czasów i wypoczywać w doskonałym do tego celu klimacie.

W Egipcie możemy znaleźć całą paletę ośrodków wczasowo-wypoczynkowych i noclegów praktycznie w każdym standardzie. Egipt oferuje również wykwintne hotele SPA, które położone są głównie blisko wybrzeża Morza Czerwonego czyli w ośrodkach wczasowych Hurghada i Sharm el Sheikh. Na uwagę zasługują również mniej modne jednakże niemniej atrakcyjne miejscowości wczasowe na wybrzeżu Morza Śródziemnego rozciągające się od byłej stolicy Egiptu Aleksandrii aż do granic z Libią.

Na tę część turystycznego Egiptu jeżdżą głównie mieszkańcy Egiptu, tymczasem nad Riwierę Morza Czerwonego przyjeżdżają Europejczycy. Za sprawą idealnych połączeń lotniczych dotarcie z Europy do tych ośrodków wypoczynkowych nie sprawia żadnego problemu. Sporo hoteli SPA&Wellness znajduje się także na Zachodniej Pustyni co stanowi dodatkową atrakcję.

Oprócz opalania się na plażach Sharm el Sheikh czy Hurghady, Egipt to także bardziej aktywne atrakcje turystyczne. Najistotniejsze z nich to rejsy statkiem po Nilu, podziwianie słynnych piramid egipskich, wyprawy do osad Beduinów czy Safari na pustyni organizowane na kładach lub jeepami.

Egipt to także fantastyczne miejsce do uprawiania dyscyplin wodnych takich jak nurkowanie czy wind-surfing. Nurkowanie jest wyjątkowo atrakcyjne z uwagi na piękną rafę która występuje tuż przy brzegach Egiptu. W celu przybliżenia tej formy aktywności powstają w Egipcie liczne szkółki nurkowania, spora część z nich prowadzona jest także w języku polskim co wpływa na wzrost popularności nurkowania.

W Egipcie spotkać można również niezwykle elitarne rozrywki takie jak chociażby golfowe pola, wyśmienicie utrzymane i dające możność grania konkursów golfowych w egzotycznym miejscu. Tradycje golfowe w Egipcie rozpoczęte zostały w XIX wieku przez Brytyjczyków. Trafianie piłeczką do dołków w tego typu centrach golfowych jak na przykład Dreamland Golf czy Tennis resort daje bajeczne doznania, ponieważ z pól golfowych rozlega się olśniewający i niespotykany widok na słynne piramidy w Gizie.

W ośrodkach tych prócz gry w golfa można również ćwiczyć tenis, jeździectwo czy pływanie w basenach. Organizuje się biznesowe konferencje a całego luksusu dopełnia oferta SPA&Wellness. Podobnie jak z nurkowaniem, tak i w centrach golfowych organizuje się przyspieszone szkółki gry w golfach, podczas których można poznać podstawy tego elitarnego sportu.

zobacz również: bezpieczny wybór biura podróży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ważne! Aby przejść dalej prosimy rozwiąż proste równanie matematyczne abyśmy byli pewni, że jesteś człowiekiem

Ile wynosi 9 dodać 3 ?
Please leave these two fields as-is: