Na wakacje do Rewala

Ośrodek wczasowo-wypoczynkowy oraz jak się okazuje również wspaniała baza sportowa na zachodnim wybrzeżu Bałtyku czyli miejscowość Rewal rok rocznie notuje zwyżkę jeśli chodzi o liczbę turystów odwiedzjących ten piękny kurort w okresie letnim. Szeroka baza SPA która zaczyna się coraz mocniej rozbudowywać najprawdopodobniej sprawi iż wzrost w najbliższych latach będzie notowany również poza ścisłym sezonem letnim a nawet zimą.

Plaża w RewaluJak się bowiem okazuje jest cała rzesza turystów deklarujących chęć odpoczynku również jesienią i zimą jednak zawsze odstrasza ogromna niepewność pogody i niestety już bardzo zimna w tym okresie woda w morzu. SPA jest tutaj alternatywą nie do podważenia.

Być może wyda się to komuś wydać zadziwiające ale Rewal jest kąpieliskiem które jako ostatnie pośród nadmorskich ośrodków gminy uzyskał zaszczytny certyfikat Błękitna Flaga.

Starania miejscowości Rewal o ten prestiżowy certyfikat w przeszłości skazane były na przegraną z uwagi na niespełniającą wymogów infrastrukturę w bliskim sąsiedztwie plaży. Chodzi tu o promocję ochrony środowiska, o tzw bezpieczne wejścia na plażę, zapewnienie czystości, zapewnienie toalet itp, zdefiniowanie plaży strzeżonej itp. W 2012 roku udało się władzom Rewala przejść bezproblemowo weryfikacje ogólnoświatowego wyróżnienia i odznaczenie Błękitna Flaga – symbol bezpiecznego plażowania w harmonii ze środowiskiem naturalnym, zatrzepotała nad plażą w Rewalu.

Na przyznaniu tego certyfikatu zyskał cały kurort a szczególnie centrum Rewala i dzielnica nadmorska. Aktualnie można tam spokojnie przysiąść i zrelaksować się, odprężyć się na licznych ławeczkach, oglądać unikatowe stalowe rzeźby przedstawiające słynne wieloryby które wyciągnięto z Bałtyku kilkaset lat temu w pobliskim Trzęsaczu i pozwolić dzieciom bawić się pośród intrygujących fontann.

Atrakcją jest dodatkowo przylegający do wybrukowanego placu w centrum Rewala kapitalny i obszerny taras widokowy nad samą plażą. Z tarasu nad plażą można zachwycać się urokami Bałtyku oraz brzeg morski ciągnący się aż po linię horyzontu. Taras wypełnia się robiącymi pamiątkowe zdjęcia wczasowiczami praktycznie przez cały dzień ale wyjątkowo oblegany jest wieczorem kiedy to oglądać można zachodzące słońce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ważne! Aby przejść dalej prosimy rozwiąż proste równanie matematyczne abyśmy byli pewni, że jesteś człowiekiem

Ile wynosi 2 dodać 5 ?
Please leave these two fields as-is: