Turystyczna perełka Europy – Kopenhaga

przewozy osób Polska DaniaWśród ofert biur turystycznych królują egzotyczne wycieczki do Egiptu, Turcji czy Tunezji. Tymczasem europejskie państwa również mają wiele ciekawych atrakcji do zaoferowania. Jedną z turystycznych perełek na mapie Europy jest Dania – niewielkie państwo położone w odległości około 550km od Polski.

Jednym z najciekawszych i najpiękniejszych duńskich miast jest oczywiście stolica tego kraju, czyli Kopenhaga. Można w niej zwiedzić cały szereg przepięknych kościołów, pałaców czy muzeów. Ale Kopenhaga już sama w sobie jest wyjątkowa i magiczna. Każdy budynek ma tu swoją niezwykłą historię. Zwiedzając miasto warto więc zwrócić szczególną uwagę m.in. na Budynek Sądu, Uniwersytetu Kopenhaskiego czy Ratusz.

Jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy Danii jest Pałac Królewski Amalienborg. Szczególne zainteresowanie budzą tu także gwardziści w tradycyjnych mundurach i futrzanych czapkach, zwłaszcza gdy ma miejsce uroczysta zmiana warty. Będąc w stolicy Danii koniecznie należy zobaczyć słynną, kopenhaską synagogę, pochodzącą jeszcze z lat 1830 -1833. Świątynia ta jest obecnie jednym z najbardziej nietypowych budynków miasta, przez co stała się jego charakterystycznym elementem. W jej projekcie wykorzystane zostały zarówno elementy antycznej architektury greckiej i rzymskiej, jak i formy typowe dla architektury egipskiej.

W Kopenhadze świetnie odnajdą się miłośnicy sztuki i historii, bowiem miasto to ma wyjątkowo bogatą ofertę muzealną. Oprócz tradycyjnych muzeów takich jak Państwowe Muzeum Sztuki, Muzeum Miasta Kopenhagi czy Muzeum Narodowe, warto także zwiedzić np. Muzeum Poczty i Telekomunikacji czy Duńskie Muzeum Filmu.

Będąc w Kopenhadze koniecznie należy odwiedzić także tamtejsze planetarium. Już sam budynek Tycho Brahe jest imponujący i robi ogromne wrażenie.

Żądni rozrywki i głodni wrażeń koniecznie powinni udać się do Ogrodów Tivoli, które są jednym z najstarszych i najliczniej odwiedzanych parków rozrywki w Europie. Oprócz atrakcji typowych dla takich miejsc jak np. kolejek górskich, w parku odbywają się również bardzo często koncerty, a przekrój wykonawców jest bardzo szeroki – od muzyki poważnej po bardzo rozrywkową. Warto wiedzieć, że taki wyjazd wbrew pozorom nie musi być drogi, szczególnie jeśli poszukamy atrakcyjnych cenowo ofert transportu. Coraz większą popularnością cieszą się tanie busy, które oferują przewozy Polska Dania. Dzięki nim już bardzo niewielkim kosztem można wybrać się na wakacje do tego pięknego kraju, czy pojechać tam chociażby na kilka dni np. na długi weekend.

Czasem zamiast udawać się na wakacje do popularnych, turystycznych kurortów, warto zdecydować się na miejsca być może nieco mniej oblegane, ale za to znacznie ciekawsze i intrygujące. Kopenhaga daje szansę nie tylko na odpoczynek i przyjemne spędzenie urlopu, ale także możliwość zobaczenia czegoś nowego, poznania innej kultury i zwyczajów. Jest jednym z tych miast, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Ofertę firmy oferującej przewozy z Polski do Danii można znaleźć na stronie: www.eco-bus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ważne! Aby przejść dalej prosimy rozwiąż proste równanie matematyczne abyśmy byli pewni, że jesteś człowiekiem

Ile wynosi 15 dodać 10 ?
Please leave these two fields as-is: