Warszawa – zwiedzaj stolicę

Miasto Warsa i Sawy przez dziesięciolecia zaniedbana, po przemianach gospodarczych przekształciła się w prawdziwie europejską stolicę. Abstrahując od funkcji czysto reprezentacyjnej jest również mocnym ośrodkiem politycznym, kulturalnym, i mocnym zagłębiem ekonomiczno-finansowym. Tutaj siedziby posiadają największe korporacje prosperujące w kraju.

Z drugiej strony Warszawa to dzisiaj jedno z najprężniej działających ośrodków turystycznych. Olbrzymia liczba pomników historii i ciekawych miejsc, orientacja władz miasta na turystykę i przyjęcie gości przyjezdnych, jak również udana i profesjonalna organizacja dużego turnieju piłkarskiego EURO2012 sprawia, że ruch turystyczny ma tendencję wzrostową.

Miasto, w którym swoje młode lata spędzili Maria Skłodowska Curie i najwybitniejszy polski kompozytor Fryderyk Chopin, rozwija się niemal z miesiąca na miesiąc. Już dzisiaj osoba która nie była w mieście Warsa i Sawy od kilkunastu lat może miasta po prostu nie poznać. Obszerne tereny zielone, cała masa traktów, parków i ścieżek spacerowych a także tras rowerowych. Odnowione i świetnie wyeksponowane zabytki a także współczesne centrum z drapaczami chmur.

Nie byłoby przyjezdnych gdyby nie bardzo dobrze funkcjonujące zaplecze hotelowo-noclegowe. Syreni gród dysponują nowoczesną bazą noclegową oraz hotelami każdego standardu w korzystnych miejscach. Dokonując wyboru położenia hotelu w Warszawie powinno się zwrócić uwagę na lokalizację i sąsiedztwo węzłów komunikacyjnych jakimi są metro, przystanki tramwajowe i autobusowe. System komunikacji jest ciągle niestety tzw piętą achillesową Warszawy. Miasto zaliczane jest do w najwyższym stopniu przeciążonych komunikacyjnie i zakorkowanych w Europie.

Zobacz co należałoby zobaczyć w Warszawie, innymi słowy sprawdź najsłynniejsze punkty warszawskiej metropolii:

 • Starówka – totalnie zniszczona w czasie działań powstańczych odbudowana, w sposób tak precyzyjny że ostatecznie wprowadzone na zaszczytną listę Światowego Dziedzictwa, z reprezentatywnym monumentem warszawskiej Syrenki stanowiącej godło stolicy.
 • Królewski Zamek – okazały, stojący w samym centrum, przez budynkiem na placu stoi słynna Kolumna króla Zygmunta, z pod zamku przepiękny widok na Pragę, Wisłostradę i Stadion Narodowy.
 • Najważniejsze i w największym stopniu eleganckie trakty metropolii czyli ulica Krakowskie Przedmieście przechodzące w Nowy Świat, w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu 3 znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina. Nowy Świat skolei to lokalizacja drogich restauracji, ekskluzywnych sklepów i ciastkarni z których najbardziej znana to A.Blikle.
 • Platforma widokowa Kościoła św. Anny przy ulicy Krakowskie Przedmieście 68, świetny punkt widokowy na Starówkę, po pokonaniu 150-ciu schodków ze szczytu można podziwiać słynne zabytki miasta.
 • Pałac Kultury i Nauki – niegdyś samotny warszawski drapacz chmur, do dzisiaj ciągle najwyższy, niemniej jednak pod względem wzornictwa biją go na głowę nowoczesne skyscrapery stojące lub budujące się dookoła
 • Multimedialny Park Fontann na placu I Dywizji Pancernej, trzysta sześćdziesiąt siedem dysz z których wytryskuje około trzydzieści tysięcy litrów wody na minutę, efektownie podświetlone 300-stoma reflektorami mieniąc się wszystkimi kolorami i tworząc niewiarygodny widowisko wodne „Światło-Woda-Dźwięk”
 • Łazienki Warszawskie – uroczy i nietuzinkowy Ogród Królewski z wieloma pomnikami przyrody, zdumiewającą cieplarnią i legendarną pomarańczarnią, a także atrakcyjnym Pałacem na Wodzie, świetne miejsce wypoczynku i przechadzek
 • Plac Pochodów – powszechnie znany duży plac na którym organizowane są wielkie imprezy i zgromadzenia upamiętniające istotne wydarzenia, cel każdej wycieczki – grób nieznanego żołnierza i Park Saski.
 • Dzielnica Praga czyli prawa część stolicy która ocalała od zniszczeń wojennych na której znajdują się zabytkowe secesyjne budynki mieszkalne, dziewiętnastowieczne latarnie gazowe i uliczki brukowane. To właśnie tutaj reżyser Roman Polański kręcił Pianistę. Praga to ulubiona dzielnica twórców i rysowników.
 • Stadion Narodowy – eksportowy polski stadion obiekt sportowy Europy, wykonany z biało-czerwoną elewacją, kapitalnie rzucający się w oczy praktycznie z każdego punktu w centrum miasta
 • ogród Zoologiczny – ulubione miejsce spacerów i odpoczynku z dziećmi, dużo unikatowych odmian zwierząt.
 • Centrum Nauki Kopernik usytuowane w dzielnicy Powiśle przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 zaraz przy Wisłostradzie, interakcyjna, olbrzymia, doskonale doposażona hala edukacyjna, świetne miejsce dla młodzieży szkolnej łączące edukację z rozrywką.
 • Muzeum Powstania Warszawskiego – miejsce refleksji i poznania w detalach tego co wydarzyło się w Warszawie podczas powstania. Poruszające i momentami wstrząsające, bardzo dobrze zaprojektowane i wyposażone miejsce gdzie można zgłębić wszystkie tajemnice ogromnego polskiego zrywu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ważne! Aby przejść dalej prosimy rozwiąż proste równanie matematyczne abyśmy byli pewni, że jesteś człowiekiem

Ile wynosi 14 dodać 7 ?
Please leave these two fields as-is: