Wymarzony urlop w Niechorzu

Jak dobitnie wykazują badania liczba urlopowiczów przyjeżdżających do Niechorza na letnie wymarzone wakacje co roku rośnie w tempie prawie 5 %. To pozwala spoglądać w przyszłość wszystkim zajmującym się obsługą ruchu turystycznego z optymizmem. Rzecz tyczy się nie tylko osób które prowadzą działalność wynajmu noclegów ale dodatkowo restauratorów, animatorów, muzyków i wszystkich tych którzy tworzą i planują wszelkiego typu atrakcje.


Tych ostatnich jest w Niechorzu całe mnóstwo. Każdy zapewne zdaje sobie sprawę z czego słynie Niechorze. Ma uznawaną za najpiękniejszą na polskim wybrzeżu latarnię morską, która dodatkowo jest drugą co do wysokości zaraz po latarni świnoujskiej. Wygląda jednak na nieco wyższą ponieważ stoi na kilkudziesięciometrowym klifie. Na latarni morskiej umieszczono kamerę którą możemy poprzez stronę internetową zobaczyć pogodę jaka aktualnie dominuje nad brzegiem morza w kurorcie.

Tuż przy latarni znajduje się kolejna atrakcja turystyczna skierowana dla wszystkich fanatyków silnych wrażeń spędzających wymarzone wczasy nad morzem w Niechorzu. Chodzi o relatywnie spory lunapark z rozległymi krążącymi machinami podwyższającymi ciśnienie i poziom adrenaliny. Z samej góry możemy oglądać imponujące widoki na Niechorze niewątpliwie wyłącznie dla w największym stopniu opanowanych bowiem niektóre karuzele są na tyle ekstremalne że być może na samej górze nikt nawet nie zastanawia się co tak naprawdę dzieje się naokoło.

Schodząc na dół, warto odpocząć i odświeżyć wiedzę o latarniach morskich w znajdującym się zaraz za ogrodzeniem parku miniatur w Niechorzu. Obiekt inny aniżeli wszystkie ponieważ ściśle tematyczny, prezentujący jedynie miniatury rodzimych latarń morskich które znajdują się nad Bałtykiem i dwóch wież latarni poza granicami kraju. Możliwa jest opcja zwiedzania tych unikatowych mini budowli z kompetentnym przewodnikiem. W grupie cena informatora wliczona wliczony jest w bilet. Naprawdę warto poczekać aż zgromadzi się cała grupa turystów albowiem oprowadzacze w gruncie rzeczy są nadzwyczaj fachowi. W niecałe pół godziny dostajemy całość wiadomości i nowinek z historii oraz mechaniki latarnictwa morskiego.

Schodząc dalej w kierunku Pogorzelicy, przechodzimy przez Plac przy Boi, z zabytkowym domkiem, interesująco zaprojektowanym tuż na rogu ulicy z pięknie ozdabianą fasadą. Dalej aleja Bursztynowa czyli podstawowa ulica Niechorza z niezliczoną ilością kiosków, butików, stoisk, cukierni, restauracji i smażalni rybnych. W niektórych z nich co wieczór gra muzyka, więc impreza do późnych godzin nocnych. Absolutnie nikt w tym uroczym kurorcie nie powinien się znużyć, a entuzjastom morskich klimatów polecić można doskonale zaopatrzone Muzeum Rybołówstwa które mieści się w jednej z rezydencji przy głównej alei miejscowości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ważne! Aby przejść dalej prosimy rozwiąż proste równanie matematyczne abyśmy byli pewni, że jesteś człowiekiem

Ile wynosi 4 dodać 11 ?
Please leave these two fields as-is: